-
03JulyThursday
Boekpresentatie Ik, de ander van Jante Wortel
Aanstaande donderdag 3 juli presenteert Jante Wortel haar nieuwe roman Ik, de ander. Het wordt een feestelijke presentatie, Lars Meijer gaat met Jante in gesprek over haar nieuwe boek en na afloop zal ze signeren. Aanvang: 19.30 Entree: Gratis Reserveren verplicht
-
10SeptemberWednesday
Lichtvoetig uurtje Shakespeare met Frans van Deursen en Stef Collignon
Frans van Deursen vertaalde de Shakespeare sonnetten Voor jou en jou alleen. Een fonkelnieuwe, frisse, brutale, verrassend begrijpelijke en heerlijk leesbare vertaling van de mooiste liefdespoëzie ooit geschreven. Samen met vriend Stef Collignon, Anglicist, Shakespeare-kenner en vat vol smeuïge anekdotes, komt Frans van Deursen naar onze winkel voor een vermakelijk, lichtvoetig klein uurtje Shakespeare. En omdat de sonnetten nóg beter tot hun recht komen als je ze hoort, draagt Frans er natuurlijk een aantal voor. Aanvang: 19.30 Entree: 5 euro Studenten/Gelrepashouders: 2,50
-
Geef een prentenboek cadeau!
Vanaf 16 mei kunt u voor het kleine prijsje van € 2,99 het boek De kleine walvis van Benji Davies aanschaffen en/of cadeau geven. U kunt ook een exemplaar kopen, dat wij vervolgens doneren aan het Arnhems AZC.
-
Onze Astrid staat op de longlist voor Boekverkoper van het jaar 2025-2026
De longlist voor de verkiezing Boekverkoper van het Jaar 2025-2026 is bekend. En onze eigen Astrid staat er op. Stem hier: https://stichtingelspeet.nl/boekverkoper-van-het-jaar/boekverkoper-van-het-jaar-verkiezing-2025-2026/ De top 5 wordt onthuld tijdens de Elspeetconferentie op vrijdag 13 juni. De uitreiking zal plaatsvinden tijdens De Beste Boeken Live op 25 augustus.
-
Update: Winkel weer helemaal open!
Lieve mensen, Wat hebben we roerige weken achter de rug. De vreselijke brand in de binnenstad van Arnhem, die zoveel heeft verwoest, leek in die eerste uren over te slaan op onze 130 jaar oude boekhandel. De opluchting dat het pand toch overleefde werd gevolgd door veel onzekerheid en zorg over schade. Gelukkig viel de brandschade bij ons mee. We konden lang onze winkel niet in, precies in de periode van de Boekenweek, maar na 10 dagen mochten we het voorste gedeelte van onze winkel openen. Het achterste deel lag in de ‘valzone’ van een instabiele gevel en bleef nog even onbegaanbaar. Sindsdien hebben jullie ons in grote getalen weten te vinden. Ook werd door veel mensen gereageerd op onze oproep een boekenbon te kopen om ons te ondersteunen. In die halve winkel hadden we dan wel geen verwarming, maar we kregen het heel warm van alle lieve berichten, opgeluchte gezichten en al het lekkers dat ons toegestopt werd. Sinds afgelopen weekend zijn we weer helemaal op orde. De boeken staan weer op hun vertrouwde plek, de bestellingen zijn verwerkt en we zijn helemaal klaar voor een voorjaar vol mooie boeken, programma’s en fijne gesprekken met jullie, onze geweldige klanten. Want hoe moeilijk de voorbije weken soms ook waren, we hebben ons al die tijd ongelooflijk gesteund en gedragen gevoeld. Naast de berichten van onze lieve klanten, waren er de Arnhemse collega’s die ruimte aanboden, boekhandelaren uit het hele land, uitgeverijen, schrijvers en leveranciers die ons hielpen; onze lieve buren van wie we stroom kregen, studenten ArtEZ die gedichten schreven en verkochten om ons te steunen; we ontvingen zelfs donaties van schrijvers uit Curaçao. We zijn jullie enorm dankbaar, jullie betrokkenheid heeft ons en onze mooie winkel er doorheen gesleept! Tot slot mogen we met veel plezier aankondigen dat niemand minder dan Paulien Cornelisse naar Arnhem komt om op 19 mei 2025 onze uitgestelde Boekenweek te vieren in Luxor Live! Hopelijk zien we u dan, of gauw in onze mooie winkel. Een lieve groet van de boekverkopers van Hijman Ongerijmd, Monique, Frank, Astrid, Valentijn, Stan, Pauline, Wenda, Jard, Judith en Judith, Luis, Marleen, Odette en Marie-Louise.