Cursus: Wat is dat eigenlijk kunst?

19
October

Wat is dat eigenlijk: KUNST?

Cursus Denken over kunst.Inleiding in de kunstfilosofie.

Kunstwerken roepen de meest uiteenlopende reacties op. Iedereen vind er iets van – of niet. Maar op welke veronderstellingen zijn de verschillende opvattingen gebaseerd? Wat is dat eigenlijk: Kunst?

In de cursus Denken over kunst zullen in 11 bijeenkomsten uiteenlopende ideeën over kunst en kunstenaarschap worden besproken vanuit filosofisch perspectief. We zullen ons verdiepen in het gedachtegoed van Plato, Aristoteles, Kant, Nietzsche, Heidegger en anderen, relevante tekstfragmenten bestuderen en voorbeelden uit de kunstgeschiedenis bespreken. Natuurlijk is er ruimte voor vragen en gesprek.

De lessen worden gegeven door Margreet Brinkman. Zij is opgeleid als beeldend kunstenaar, kunsthistoricus, filosoof en schrijver en heeft ruime ervaring als docent in het kunstonderwijs. Lesdata, op vrijdag van 11.00 tot 13.00 inclusief koffiepauze.

Start: 9 januari
Waar: In de Boeksalon boven Boekhandel Hijman Ongerijmd
Kosten: € 195,00
Maximaal aantal deelnemers: 15
Info en aanmelden: margreetbrinkman@upcmail.nl

Cursusdata: 9/1, 16/1, 23/1, 6/2, 13/2, 27/2, 6/3, 20/3, 27/3, 10/4, 17/4




Terug naar overzicht