Ongeregeld
David Mitchell
Nederlands | 29-09-2026 | 448 pagina's
9789048880034
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
25,99
Nog niet beschikbaar, beschikbaar op 29/09/2026
Retourtermijn binnen 14 dagen
Gratis bezorging vanaf € 45,00
Korte beschrijving/Annotatie
'Veel geleerd, veel gelachen.' - The Times
Tekst achterflap
In Ongeregeld beschrijft David Mitchell hoe de Engelse monarchie eigenlijk bestond uit een stel ongelukkige klunzen die in het echt vaak net zo raar waren als in hun geschilderde portretten - ook al gedroegen ze zich als bevreesde heersers die genadeloos het lot van hun onderdanen bepaalden.
Vanaf de tijd van koning Arthur (spoiler: hij heeft nooit bestaan) vertelt Mitchell het oorsprongsverhaal van Groot-Brittannië tot de heerschappij van Elizabeth I (spoiler: ze gaat dood). Het is een verhaal vol narcisten, onvoldoende zelfbeheersing, buitensporig veel onthoofdingen, de opkomst van middle management, onburgerlijke oorlogen en ten minste één Knoet. Op een briljante en gevatte manier legt Mitchell uit waarom dit verhaal ertoe doet.
Recensie/Quote
Ik heb veel geleerd en veel gelachen. Mensen die nog nooit een geschiedenisboek hebben opgepakt, zullen dit boek met veel plezier lezen. En dat zegt genoeg.
Biografie
David Mitchell (1974) is een Britse cabaretier, auteur en tv-persoonlijkheid. Samen met Robert Webb verscheen hij in de BAFTA-winnende programma's That Mitchell and Webb Look en Peep Show. Mitchells boeken combineren kritische gedachtes over de huidige tijd met zijn typische humor (Thinking About It Only Makes It Worse: and Other Lessons from Modern Life en Dishonesty is the Second-Best Policy: and Other Rules to Live By). Hij schrijft columns voor The Guardian en The Observer.
Details
| EAN : | 9789048880034 |
| Uitgever : | Overamstel Uitgevers |
| Publicatie datum : | 29-09-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Status : | Nog niet beschikbaar |
| Aantal pagina's : | 448 |
| Keywords : | britse humor;engeland;geschiedenis;monarchie |