Tanja Nijmeijer

Tanja Nijmeijer


Nederlands | 17-10-2024 | 400 pagina's

9789048851812

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 22,99

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 14 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 45,00




Korte beschrijving/Annotatie

Tanja Nijmeijer in haar eigen woorden

Tekst achterflap

Ik ben bij de guerrilla gegaan in de vaste overtuiging dat ik de jungle nooit meer uit zou komen. Dat ik mijn leven zou wijden aan - en zou geven voor - de gewapende strijd. In 2012 besloot die guerrilla dat er een vredesproces moest komen dat, in tegenstelling tot eerdere pogingen, tot een ontwapeningsproces leidde. Mijn leven in de jungle werd plotseling onderbroken en ik begon mijn re-integratieproces in de Colombiaanse samenleving. Pech? Geluk? Een geluk bij een ongeluk?
Dit boek is een relaas van wat ik gezien en beleefd heb. Dat hoeft niet per se te passen in het beeld dat de meeste Europeanen van de FARC, of van Colombia, hebben. Er zijn getuigenissen beschikbaar van slachtoffers van ontvoeringen, van soldaten, van politici, maar dit is mijn verhaal, de getuigenis van iemand die er nog steeds van over tuigd is dat er een andere wereld mogelijk is.

Recensie/Quote

'Het verhaal van Nijmeijer, die internationaal bekend werd omdat eerst haar dagboeken uitlekten en later omdat ze aanschoof bij vredesbesprekingen tussen FARC en de Colombiaanse overheid, is vaker opgeschreven door journalisten, maar nog nooit zo gedetailleerd als nu in haar autobiografie.'

Biografie

Tanja Nijmeijer werd in 1978 geboren in Denekamp en sloot zich in 2002 na haar studie aan bij de FARC. In 2007 kwam zij voor het eerst in het nieuws nadat zij haar dagboek na een aanval van het Colombiaanse leger in de jungle verloor. In 2012 nam ze deel aan de vredesonderhandelingen tussen de FARC en de Colombiaanse regering.

Details

EAN :9789048851812
Auteur: 
Uitgever :Overamstel Uitgevers
Publicatie datum :  17-10-2024
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :211 mm
Breedte :135 mm
Dikte :32 mm
Gewicht :523 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :400
Keywords :  biografie;bomaanslagen;colombia;farc;jungle;levensverhaal;opstand;politiek;tanja nijmeijer;terreur;terreurorganisatie;terrorrisme;wij willen hier geen avonturiers