En blauw zal alles zijn

Elisabeth Lockhorn


Nederlands | 04-07-2025 | 276 pagina's

9789041741141

Hardback


€ 17,50

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 14 dagen

   Gratis bezorging vanaf € 45,00




Korte beschrijving/Annotatie

De bloemlezing En blauw zal alles zijn laat zich bijna lezen als een biografie van blauw. Elisabeth Lockhorn verzamelde een rijke schat aan dichters uit binnen en buitenland.

Tekst achterflap

Van een onaanzienlijke kleur in de oudheid groeide blauw uit tot de onbetwiste lievelingskleur van de westerse wereld. Het is de kleur van de verwondering, het spirituele, het absolute, maar ook van het verlangen, de melancholie en de blues. Het inspireerde schilders als Giotto, Vermeer en Chagall en was de inspiratiebron voor vele dichters.

De bloemlezing En blauw zal alles zijn (een dichtregel van Jan Hanlo) laat zich bijna lezen als een biografie van blauw. Elisabeth Lockhorn verzamelde een rijke schat aan dichters uit binnen en buitenland.

Met gedichten van Paul Celan tot Wallace Stevens, en Nederlandse dichters als Judith Herzberg, Gerrit Kouwenaar, Lieke Marsman, K. Michel en Ilja Leonard Pfeijffer.

Details

EAN :9789041741141
Auteur: 
Uitgever :Uitgeverij Rainbow bv
Publicatie datum :  04-07-2025
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :190 mm
Breedte :121 mm
Dikte :29 mm
Gewicht :314 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :276