De dood en de tuinman
Georgi Gospodinov
Nederlands | 12-03-2026 | 224 pagina's
9789026371158
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
23,99
Retourtermijn binnen 14 dagen
Gratis bezorging vanaf € 45,00
Korte beschrijving/Annotatie
De nieuwe roman van de winnaar van de International Booker Prize.
Tekst achterflap
In zijn meest persoonlijke roman tot nu toe brengt Georgi Gospodinov een ontroerend eerbetoon aan zijn vader. Geestig en teder portretteert hij hem, een gepassioneerde tuinman, die tot het allerlaatste moment bleef spitten, zaaien en wieden – maar ook verhalen bleef vertellen. En dat deed hij – ‘deze Sheherazade’ – met zoveel levendigheid dat alle pijn verdween.
'De dood en de tuinman' is een roman over een vader, een zoon en een verweesde tuin in een verdwijnende wereld, die zich uitstrekt van het oude Ithaka tot het huidige Sofia, en die verdriet, de troost van verhalen en de komst van de eerste lentetulpen met elkaar verbindt. Het is tevens een boek over onze ouders, die ons niet alleen leren hoe te leven, maar ook wat het betekent om afscheid te nemen.
‘Een essentiële toevoeging aan de selecte canon van vader-zoonromans.’ – Financial Times
‘Altijd schertsend, nooit lineair en eindeloos citeerbaar.’ – Guardian
Biografie
Georgi Gospodinov is een van de meest vooraanstaande Europese auteurs van dit moment, met een kenmerkende stijl die zowel poëtisch als filosofisch is, en toch toegankelijk en vol humor en zelfspot.
Details
| EAN : | 9789026371158 |
| Uitgever : | Ambo/Anthos B.V. |
| Vertaler : | Hellen Kooijman |
| Publicatie datum : | 12-03-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 217 mm |
| Breedte : | 139 mm |
| Dikte : | 20 mm |
| Gewicht : | 290 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 224 |