Knudde
Alexander Brandenburg-Jaap van de Venis
Nederlands | 07-11-2023 | 256 pagina's
9789026363962
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
€ 23,99
Retourtermijn binnen 14 dagen
Gratis bezorging vanaf € 45,00
Korte beschrijving/Annotatie
Tragikomische, atypische biografie van de geesteljk vader van F.C. Knudde en De stamgasten opgetekend door twee schrijvers van De Speld met unieke illustraties van Toon van Driel zelf.
Tekst achterflap
Knudde is het tragikomische portret van een grillige flierefluiter met een moeizame jeugd, drie huwelijken en zes kinderen. Zijn carrière als mormoon, voetballer, muzikant, KLM-steward, gemeentearchivaris en – uiteindelijk – striptekenaar maakte hem nu eens schatrijk, dan weer straatarm. Deze biografie schetst het leven van een man die chronisch twijfelt en altijd in de bizarste situaties belandt. Met zijn humor als enige houvast.
In 2023 viert Toon van Driel met F.C. Knudde zijn vijftigjarig jubileum als tekenaar voor het Algemeen Dagblad. Aanleiding voor De Speld-schrijvers Jaap van de Venis en Alexander Brandenburg om hem te bevragen over zijn ver leden én over de komende vijftig jaar. Al snel kwamen de auteurs erachter dat het levensverhaal van Van Driel zo mogelijk nog absurder is dan zijn strips.
Biografie
Alexander Brandenburg en Jaap van de Venis schrijven voro het satirische medium De speld en het sportieve broertje De Speld Sport. waarvan Jaap hoofdredacteur is. daarnaast werkt Jaap als redacteur bij productiemaatschappij Blue Circle. Alexander is wetenschapsredacteur bij KWF Kankerbestrijding en won ooit een schrijfwedstrijd bij dagblad Metro. Naast een certificaat en bescheiden roem leverde hem dan een samenwerking op met Toon en Jaap,die tot op de dag van vandaag voortduurt.
Details
EAN : | 9789026363962 |
Uitgever : | Ambo/Anthos B.V. |
Publicatie datum : | 07-11-2023 |
Uitvoering : | Paperback / softback |
Taal/Talen : | Nederlands |
Hoogte : | 215 mm |
Breedte : | 137 mm |
Dikte : | 23 mm |
Gewicht : | 312 gr |
Status : | Bestelbaar |
Aantal pagina's : | 256 |