U wordt door niemand verwacht
Michal Citroen
Nederlands | 31-03-2025 | 456 pagina's
9789021344058
Paperback / softback
€ 25,00
Retourtermijn binnen 14 dagen
Gratis bezorging vanaf € 45,00
Korte beschrijving/Annotatie
Het aangrijpende verhaal van de joden die de kampen en de onderduik overleefden en terugkeerden naar een koud en kil Nederland. Uitgebreide en herziene editie van een standaardwerk.
Tekst achterflap
In het najaar van 1945 kwam de grootvader van Michal Citroen terug uit Auschwitz. Veel later vertelde hij haar hoe afschuwelijk de eerste jaren na de oorlog voor hem en zijn landgenoten geweest waren: ‘De Nederlanders hebben zich schunnig gedragen.’ Eenmaal thuis op vaderlandse bodem was er voor de meeste joden geen aandacht, geen begrip en geen opvang. Behalve door het schamele restant van de joodse gemeenschap zelf werden zij door niemand verwacht. Waren de joden eigenlijk nog wel welkom in Nederland? Twintig jaar geleden publiceerde Michal Citroen dit opmerkelijke boek, waarin zij op basis van talloze gesprekken met direct betrokkenen antwoord geeft op deze vragen en een onthutsend beeld schetst van de behandeling die Nederlandse joden na hun terugkeer uit de kampen of onderduik ten deel viel.
Recensie/Quote
'Zorgvuldig en overtuigend. Het doet je vrezen dat haar boek over een twintig jaar nog steeds relevant is. Alleen daarom al is het goed dat het opnieuw is uitgegeven.' ****
Biografie
Michal Citroen studeerde geschiedenis en is al lange tijd verbonden aan het geschiedenisprogramma OVT op Radio 1. Op dit moment werkt zij aan een groot boek over de onderduik van de joden tijdens de Duitse bezetting.
Details
EAN : | 9789021344058 |
Uitgever : | VBK Media |
Publicatie datum : | 31-03-2025 |
Uitvoering : | Paperback / softback |
Taal/Talen : | Nederlands |
Hoogte : | 229 mm |
Breedte : | 152 mm |
Dikte : | 36 mm |
Gewicht : | 646 gr |
Status : | Bestelbaar |
Aantal pagina's : | 456 |