40,99
Voorraad in de winkel
Bestelbaar
Retourtermijn binnen 14 dagen
Gratis bezorging vanaf € 45,00
Tekst achterflap
Based on two decades of original research and exclusive access to unpublished material, a ground-breaking biography from one of the world's most prominent James Baldwin scholars that uncovers the literary icon through the great loves of his life
Details
| EAN : | 9781526615626 |
| Uitgever : | Van Ditmar Boeken B.V. |
| Publicatie datum : | 19-08-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 241 mm |
| Breedte : | 165 mm |
| Dikte : | 60 mm |
| Gewicht : | 1030 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 720 |